вівторок, 15 квітня 2014 р.

Поради молодятам у виборі хорошого фотографа


Сьогодні ринок фото-послуг дуже насичений. Фотографів сьогодні, як кажуть в народі, до вибору до кольору. На що варто звертати увагу при виборі фотографа на весілля?

1. Не кожна людина, яка має дзеркальну фотокамеру, може називатися фотографом.

Людина, яка купила навіть найдорожчу фототехніку, але не тямить в художній фотографії, фотографом називати себе НЕ МОЖЕ. Тому при спілкуванні з потенційним фотографом запитуйте, чи він навчався фотомистецтву, в якого фотографа або в якій школі.
Хто такий фотограф? З грецької мови φωτος (fotos)  світло, γραφω (grafo) – пишу, малюю. Тобто, фотограф  це той, хто малює світлом. Тому лише та людина, яка свідома, що світло, а не камера є її основним інструментом, може називати себе фотографом. Якість камери має лише цьому максимально сприяти.
Професійний фотограф має бездоганно вміти працювати з фототехнікою, має знати художні правила компоновки і композиції, вміти працювати з кольором і світлом, а особливо – працювати з людьми і бути режисером.

2. Цінева політика. 

Послуги фотографів можуть коштувати приблизно від 100 до 1500$.
Від чого це залежить? Від рівня майстерності фотографа, його стажу і досвіду та від рівня фототехніки, якою працює фотограф, а також від кінцевого продукту, який пропонує фотограф.
Наведу банальний приклад.
Ви пішли в магазин купити ковбасу. Є ковбаса за 30 грн./кг, за 50 грн./кг і за 100 грн./кг. Яку ви купите? За 30 грн./кг? Думаю, що ні :-) Хіба для собаки або для кота, бо ви знаєте, що ковбаса за такі гроші з ліверу. Послуги фотографів від 100 до 250$ за весільну зйомку - це образно "лівер". Вони вам відфотографують напівпрофесійною камерою з блиманням спалаху в очі, безліччю технічних і художніх помилок. Хороший фотограф коштує від 400 або й від 500$ і вище. Наймаючи фотографа ви платите за його роботу, за його майстерність, за його імідж і бренд, за використання його фототехніки, яка має знос і ресурс.

3. Вибираючи фотографа ви вибираєте його майстерність.

Щоб не потрапити на аматора, перегляньте уважно це відео: https://www.youtube.com/watch?v=sPsVWeNzohk, а опісля переглядайте роботи фотографа і звертайте увагу на ті моменти, про які розповідає цей відео-ролик. Звертайте увагу на його помилки, на технічну і художню якість фотографій. Вдумуйтеся у зміст і в те, про що розповідають його фотографії.
Якщо в фотографа завалений (перекошений) горизонт в кадрі, обрізані пальці або кисті рук чи неадекватно обрізані інші частини тіла  то це не фотограф.

4. Вибираючи фотографа ви вибираєте його стиль.

Кожна людина є індивідуальною і має свої погляди, смаки, вподобання. Це все ми характеризуємо як стиль. Фотографія - річ суб'єктивна, тому кожен фотограф має свій стиль.
Є круті і дуже дорогі фотографи, але їх стиль вам може не подобатися, тому не варто зациклюватися, оскільки вибір є великий. Якщо ви енергійні і активні люди, любите рух і драйв, то вам слід шукати фотографа, який вміє гарно передавати динаміку. Якщо більше любите спокій і статику, то слід шукати фотографа, який вміє краще робити статичні і постановочні фотографії.

5. Вибираючи фотографа ви вибираєте його фототехніку.

В Україні на ринку фотографії найбільшу популярність мають дві японські фірми: Canon i Nikon. Однак є фотографи, які фотографують фототехнікою фірм Sony, Pentax та іншими. Найбільша конкуренція між "кеноністами" і "ніконістами". Чи є велика різниця? Суттєвої різниці немає, бо будь-яка техніка в руках професіонала дасть хороший результат. Однак є кілька відмінностей. На мою суб'єктивну думку, Canon значно кращий, ніж Nikon. Фотоапарати Nikon є більш різкішими в кольоропередачі, мають різкіший перехід між тонами і не відтворюють настільки природного кольору, в порівнянні з фототехнікою Canon. Canon є більш кращим в кольоропередачі, має ніжні тони і плавний перехід між тонами, оскільки Canon використовує значно кращі матриці в порівнянні з фірмою Nikon, є швидшими і точнішими в фокусуванні.
В Європі, США та в цивілізованому, розвинутому світі є така тенденція: фотоапарати напівпрофесійного класу (з неповною матрицею типу APS-C) використовують для себе, для надання фотопослуг використовують лише повноматричні (де матриця має фізичний розмір 36х24 мм., як розмір кадрика плівки) професійні фотоапарати. Оскільки наша тенденція вже наближається до європейської, то професійний фотограф має використовувати повноматричну камеру, яка забезпечує відповідну професійну якість.

6. Вибираючи фотографа з'ясовуйте всі моменти до останніх дрібниць.

Вибираючи фотографа використовуйте всі вище написані поради. Окрім цього звертайте увагу на саму людину: на її моральність і поведінку, на її освіту, на її естетичні смаки і вподобання.
Стиль фотографа мусить задовільняти ваш стиль, ваші смаки і вподобання, тому уважно переглядайте роботи фотографів. Цікавтеся його підходом до роботи, узгоджуйте всі моменти і деталі перед весіллям, щоби уникнути непорозумінь.

Всім бажаю гарного вибору :-)

Немає коментарів: